Valoració: paralitzats tots els desnonaments de març a 9barris

  • Tots els desnonaments coneguts per les organitzacions i entitats socials del Districte han estat aturats al llarg del mes de març.
  • Una valoració positiva amb aspectes també negatius.
miembros de Avv y 500x20 en desahucio c/perafita 77comitiva judicial y Mossos en c/perafita 77, 5º intento paradoedificio de c/rasos de peguera 130miembros de Avv Ciutat Meridiana y 500x20 en c/rasos de peguera 130entrevistas de la prensa parado el desahucio de Emanuel c/rasos de peguera 130miembros de PAH bcn, avv c.meridiana y de 500x20 en c/lesAgudes,58comitiva judicial en c/lesAgudes,58comitiva judicial en c/lesAgudes,58 sin desahucio

Hem vist en general una disminució de gent esporàdica en els desnonaments que ajudava a tenir comitès de recepció molt grans com es va veure a l’inici del moviment 15-M

L’Ajuntament de Districte té una implicació no activa però assisteix a molts d’ells. Si que hi ha una major coordinació amb els Serveis Socials, que fins ara havien estat al marge, i això ha implicat la seva presència i més activitat prèvia per aturar processos. Tot i així, els Serveis Socials no tenen quasi pisos de emergència i diners per ajudar les families.

Les ajudes al lloguer o a pagar la hipoteca han estat retallades i arriben a un nombre molt menor de llars.

concentració de solidaritat amb Ramón y YolandaUn membre de la nostra Associació 500x20 negocia amb el secretari judicial l'ajornament

Igualment hem de dir que finalment el moviment veïnal comença a donar mostres de major implicació. Tot el moviment veïnal de 9Barris i la FAV de BCN ha donat suport al Manifest que la darrera assemblea de Ciutat Meridiana va aprobar per presentar a l’Ajuntament juntament amb la PAH.

La implicació de l’Avv de Zona Nord – Ciutat Meridiana ha estat cabdal, juntament amb la nostra Associació i també molts cops la PAH de Barcelona, per aturar tots els desnonaments. La solidaritat i la suma esforços continua essent la millor eina per lluitar pel dret a l’habitatge. Es per això que recolzem com una eina eficaç les assemblees contra els desnonaments a Ciutat Meridiana- Zona Nord.

També la PAH-bcn realitza alguna concentració davant entitats financeres culpables del sobreendeutament dels ciutadans amb menys recursos, la qual cosa, és una eina poderosa de denúncia contra la Banca.

image_pdfobtenga un pdf del documentoimage_printimprima solo el documento

Deja un comentario

Este sitio usa Akismet para reducir el spam. Conoce cómo se procesan los datos de tus comentarios.

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies