Ahir ens va deixar un dels nostres: Josep CABAYOL

Des del 2015 Josep CABAYOL i VIRALLONGA – @JosepCabayol– es va fer col·laborador primer, amic després i membre de la nostra entitat en els darrers anys després d’ajudar-nos com a professional en “Proceso a la Banca española” i com divulgador de l’estafa de les titulitzacions hipotecàries al nostre país al costat també de SICOM, Solidaritat i Comunicació, l’entitat de la que era President.

Nascut el 5/6/52 a Barcelona, i resident a Cardedeu, el Pep, ha estat un referent del periodisme compromès amb els oprimits pel capitalisme.

Va ajudar-nos en la divulgació de l’estafa hipotecària des de la seva entitat SICOM i col·laborar en la gravació de “Proceso a la Banca española” en el 2018 juntament amb la nostra entitat -Associació 500×20- i Asociación de Hipotecados Activos.

Des del 2019 era membre de la nostra entitat ajudant-nos a preparar el Foro Vivienda del 2019 on va participar a Madrid fent una ponencia sobre ciutat-habitatge i emergència climàtica juntament amb PAH Madrid i altres entitats de l’estat espanyol. Va fer-nos de conseller i animador, va donar veu a qui no la té en els mass media i les pantalles. Volia que la gent conegués relats alternatius a l’imposat per les elits.

En els darrers temps Josep es va especialitzar en l’emergència climàtica col·laborant amb el programa Via verda de Ràdio 4 on com a entitat vam ser convidats per tractar el tema de l’habitatge i el canvi climàtic.

Les nostres webs estan plenes de la trajectòria de Josep i les idees que defensava.

Foro Vivienda 2019

Que la terra et sigui lleu, la resta agafem el teu relleu en la lluita contra el capitalisme que era el centre del teu combat.

Publiquem el teu darrer document de la teva lluita a Catalunya Plural:

Al nostre estimat company

T’anyorarem!

Associació pel Lloguer Públic i Assequible -500×20-

Print Friendly, PDF & Email

2 comentaris a “Ahir ens va deixar un dels nostres: Josep CABAYOL”

Escriba aquí su comentario

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies