Aquest dijous 15 desembre fem la Festa Anual amb la presentació del llibre {LAS ENTRAÑAS DE LA BESTIA}

{ las entrañas de la bestia – la fábrica de dinero en el capitalismo desquiciado }

Aquest dijous 15/12 a 18h: Festa i Cultura – presentem el llibre amb l’escriptor Alfredo APILÁNEZ:

El company Alfredo APILÁNEZ, membre de la nostra Associació, ens presentarà el llibre que ha escrit sobre la fabricació de diners en el capitalisme desmanegat.

I acabarem un any 2022 que ha estat ple de sorpreses. Us esperem tots els socis i seguidors de la nostra entitat.

Com serà la festa de final d’any de 500×20

DIA: dijous 15 desembre 2022
HORA: 18 hores
LLOC: sala teatre Ateneu La Bòbila
ADREÇA: carrer de l'Estudiant 1 - districte de Nou Barris
compte!
ACCÉS: interior plaça  Sóller
TRANSPORT PÚBLIC: L1 Fabra i Puig / L5 Virrei Amat / L4 Llucmajor

des de 18h fins 19h tots els/les assistents podran recollir tickets gratuïtament a la taula d'entrada

  • recollida de tickets per sorteig llibre
  • recollida de tickets per sorteig samarreta

Las entrañas de la Bestia
(la fábrica de dinero en el capitalismo desquiciado)

des de les 18,15 a 19,30 hores farem una xerrada informal, divertida i profunda sobre el llibre

escriptor: Alfredo APILÁNEZ
entrevistador: Salva Torres

des de 19,30 h

  • Sorteig llibres i samarretes de l’entitat 500x20 entre els tickets dels assistents

...................

TAMBÉ ES PODEN ADQUIRIR LLIBRES amb dedicatòria i SAMARRETES (totes les talles i màniga curta i llarga) A LA TAULA DE L'ENTITAT

  • BERENAR divers -vegà inclòs - i FESTA des de 19,45 h

Presentació del llibre.

Farem una conversa informal, divertida y profunda amb Alfredo, l’escriptor, sobre els aspectes essencials del llibre i “els budells” de la Bèstia.

Sinopsi del llibre.

“Una de les constatacions més impactants de l’última fase de l’evolució del capitalisme és la total incomprensió de la naturalesa dels diners en les nostres societats”. Aquesta contundent afirmació de l’economista Ann Pettifor expressa de manera fefaent la ignorància generalitzada per part de la població de tots els aspectes substancials relacionats amb l’element material essencial de la subsistència quotidiana: no entenem el món en el qual vivim. Un vel d’ocultació, teixit per les tones de propaganda dels “espadatxins a sou” del capital, cau sobre el “objecte per excel·lència” de la vida social sota l’ègida de la mercaderia. Aquest tabú no és casual, sinó que serveix a la funció d’impedir costi el que costi la comprensió del fet més rellevant de l’acerba situació actual de la societat humana: mai abans en la història ha estat major la bretxa entre la capacitat potencial de produir béns i serveis per a proporcionar un nivell de vida digne a tots els éssers humans, amb tecnologies i recursos sostenibles ecològicament i, d’altra banda, les deplorables condicions de vida d’una gran part de la població mundial en un context de destrucció accelerada de l’entorn natural. Tan extraordinària paradoxa és la que fonamenta la pregunta essencial que tracta de respondre aquest llibre: quin paper exerceix la manera de producció i de circulació dels diners en la trajectòria degenerativa i en la condició creixentment depredadora del capitalisme desmanegat?

Alfredo APILÁNEZ

Berenar popular

Quin millor acompanyament de l’esforç del company Alfredo, escritor el llibre, que un bon berenar en la seva companyia?

Print Friendly, PDF & Email

Escriba aquí su comentario

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies