dijous 15 desembre: Festa i Cultura – presentem el llibre { las entrañas de la bestia – la fábrica de dinero en el capitalismo }

El company Alfredo APILÁNEZ, membre de la nostra Associació, ens presentará el llibre que ha escrit sobre la fabricació de diners en el capitalisme desmanegat.

I acabarem un any 2022 que ha estat ple de sorpreses. Us esperem tots els socis i seguidors de la nostra entitat.

Presentació del llibre

Conversa amena amb Alfredo, l’escriptor, sobre els aspectes essencials del llibre.

Sinopsi del llibre

“Una de les constatacions més impactants de l’última fase de l’evolució del capitalisme és la total incomprensió de la naturalesa dels diners en les nostres societats”. Aquesta contundent afirmació de l’economista Ann Pettifor expressa de manera fefaent la ignorància generalitzada per part de la població de tots els aspectes substancials relacionats amb l’element material essencial de la subsistència quotidiana: no entenem el món en el qual vivim. Un vel d’ocultació, teixit per les tones de propaganda dels “espadatxins a sou” del capital, cau sobre el “objecte per excel·lència” de la vida social sota l’ègida de la mercaderia. Aquest tabú no és casual, sinó que serveix a la funció d’impedir costi el que costi la comprensió del fet més rellevant de l’acerba situació actual de la societat humana: mai abans en la història ha estat major la bretxa entre la capacitat potencial de produir béns i serveis per a proporcionar un nivell de vida digne a tots els éssers humans, amb tecnologies i recursos sostenibles ecològicament i, d’altra banda, les deplorables condicions de vida d’una gran part de la població mundial en un context de destrucció accelerada de l’entorn natural. Tan extraordinària paradoxa és la que fonamenta la pregunta essencial que tracta de respondre aquest llibre: quin paper exerceix la manera de producció i de circulació dels diners en la trajectòria degenerativa i en la condició creixentment depredadora del capitalisme desmanegat?

Alfredo APILÁNEZ

Berenar popular

Quin millor acompanyament de l’esforç del company Alfredo, escritor el llibre, que un bon berenar en la seva companyia?

Sorteig de llibres i samarretes de 500×20

Entre els nostres socis, simpatitzants i famílies sortejarem exemplars del llibres i samarretes noves de trinca de la nostra entitat.

A l’entrada us donarem un tiquet per participar.

Print Friendly, PDF & Email

4 comentaris a “dijous 15 desembre: Festa i Cultura – presentem el llibre { las entrañas de la bestia – la fábrica de dinero en el capitalismo }”

   • Hola no puedo vivo en Mallorca y estoy trabajando pero me gustaría poder hablar con el representante o encargado para poder comentarle mi nuevo proyecto de difusión acción y colaboración directa rápida y eficaz. Podría tener una cita telefónica Sebastián 673774777 muchas gracias seguro les va interesar. Saludos

    Respon
    • Hola Sebastían
     disculpe que hayamos tardado en reponderle en este comentario pues toda nuestra entidad está formada por voluntarios y tenemos el tiempo que tenemos.
     Dejamos la respuesta para esta semana que hacemos la presentación del libro que parece le interesa.
     le proponemos que nos haga la propuesta por escrito en nuestro formulario >>>
     y esta vez le respondemos enseguida
     saludos

     Respon

Escriba aquí su comentario

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies