La nostra Associació dona suport a un Estat palestí aprovat a l’ONU i que Israel i EE.UU. boicotejant desde fa 80 anys

El passat dia 19 a l’assemblea ordinària de la nostra Associació es va donar suport a les concentracions a la ciutat en defensa del dret del poble palestí a un Estat propi aprovat a l’ONU al 1947, al 67, als acords de Oslo, etc que mai s’han complert perquè l’estat d’Israel, al territori amb l’ocupació, i EE.UU al Consell de Seguretat de l’ONU sempre els han boicotejat.

La Unió Europea té una actitud hipòcrita que mentre els seus estats donant suport a Israel en tots els efectes es donen una cobertura humanitària amb almoines que no permeten ni la supervivència de la vida a la Franja de Gaza.

Demanem com ha fet el secretari general de l’ONU, el sr. Guterres, un alto el foc i els reconeixement de les parts en conflicte dels acords històrics, que mai s’han complert

Prou de genocidis i prou de violència extrema. La Humanitat no ens podem permetre aquest grau de barbàrie.

Print Friendly, PDF & Email

Escriba aquí su comentario

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies